لکه برداری فرش

جهت لکه برداری فرش با توجه به نوع لکه ، ابعاد آن روشهای متفاوتی لازم می باشد که به چند نمونه اشاره می کنیم:

لکه هایی که قابل برداشتن هستند را می بایست توسط قاشقی برداشت و بعد توسط محلولی از سرکه سفید شامپو فرش و آب ولرم  روی آن ریخته شود .پارچه ای که آغشته به تینر یا الکل سفید آغشته است را برروی لکه مالش داده به طوری که مواد لکه در آن حل شود و در انتها توسط یک دستمال خشک محل را خشک و تمیز کرده.

برای برداشتن دوده از فرش می بایست نمک را 2 الی 3 ساعت برروی لکه گذاشت بعد از آن با جارو برقی نمک را برداشت.

برای پاک کردن شیر می بایست روی آن را با قاشق برداشت و بعد یک اسفنج را با پودر ماشین لباسشویی روی فرش چند مرتبه بمالید و آن را بشویید و به اندازه یک قاشق سوپ خوری آب اکسیژنه 10 درصد را در یک لیتر آب بریزید و فرش را شستشو دهید و در نهایت آن را با پارچه ای خشک کنید و برس بکشید.

برای پاک کردن چای و قهوه به مانند شیر می باشد و از آباکسیژنه 5 درصد استفاده می شود.

برای پاک کردن لکه جوهر خودکار می توان از دوغ و ماست استفاده کرد.

برای پاک کردن آب میوه مخصوصا آنها که قرمز هستند می بایست از محلول هیدرو سولفیت دو سود یا آب و آمونیاک استفاده کرد. در قدم اول باید نمک رو ی آن ریخت و با پودر لباس شویی شستشو داد اگر پاک نشد از کلر استفاده شود.

برای پاک کردن شمع می باست بک تکه مقوا یا روزنامه را چند مرتبه روی فرش بگذارید و با اتو گرم کنید تا تکه شمع به کاغذ بچسبد و آن را بردارید در نهایت از الکل استفاده کنید.

برای برداشتن روغن و چربی و واکس می بایست از صابون و سرکه استفاده نمود.

برای برداشتن آدامس از فرش یک تکه یخ را روی آن گذاشته تا فریز شود و بعد آن را بردارید و می توان طبق دستورالعملهای قبلی استفاده نمود.